In de loop der jaren heb ik heel wat TAGS ingevuld. Hierbij zaten zeker ook heel wat blog relateerde tags. Ik zag bij Irene de ‘Over bloggen TAG’ voorbij komen en deze had ik in al die jaren nog niet ingevuld. Leuk om te doen! Ik lees namelijk ook graag bij andere over bloggen. Waarom is iemand begonnen, toekomst dromen voor een blog en wie jullie allemaal volgen. Lees hier mijn andere ‘Blog Tags‘

Waarom ben je in eerste instantie beginnen bloggen?
Het leek me leuk op een digitale manier dingen te delen. Ik scheef al veel over wat ik meemaakte en ik zag wat blogs voorbijkomen en besloot het te proberen. Ik deel graag dingen en plaatste dan ook alles online. De laatste jaren ben ik steeds bewuster gaan bloggen.
Waarom heb je jouw blogplatform gekozen (Blogger/WordPress/Bear Blog/Pika)?
Ik begon bij cu2 (kennen mensen hier dat nog? – hallo dinosaurusgevoel🦖) Daar heb ik ook altijd vragenlijstjes gedeeld en écht leren coderen, wat ik bij WordPress weer handig kon gebruiken om thema’s eigen te maken. Ik heb eerst een jaartje het domein Sassie88.web-log.nl gehad als blog (nu niet meer actief) en daarna heb ik de stap genomen naar dit domein. Altijd ook op dit domein gebleven met dezelfde host (die nu wel peperduur is geworden vergeleken met toen ik begon😅) en blognaam geblogd. WordPress vind ik verder erg fijn werken als editor maar ook om eigen thema’s op te bewerken. Door Olga ben ik naar dit domein en platform gegaan. En Elise heeft mij in het begin wegwijs gemaakt in deze wereld.
Heb je eerder op andere platformen geblogd?
Cu2 en web-log.nl
Schrijf je jouw blogberichten rechtstreeks in de editor of eerst ergens anders?
In heb de app Notion om mijn blog ideeën op te schrijven om later uit te werken. Ik gebruik de app trouwens voor al mijn lijstjes, super handig. Ik schrijf al mijn berichten rechtstreeks in de editor, wel het makkelijkste.
Wanneer heb je de meeste inspiratie om te bloggen?
Eerst had ik zeeën van tijd en inspiratie. Waar het aan inspiratie niet ontbreekt is tijd nog wel eens een dingetje. Met het moederschap en mijn werk merk ik dat dit soms schaars is. En áls ik dan tijd heb doe ik liever iets anders dan online zijn. Ik blog veel in de weekenden en/of mijn vrije dagen. De ene keer heb ik super veel inspiratie en zo kan het zijn dat mijn blog een aantal weken op zijn gat ligt. Ik lees wel regelmatig bij of ben bezig met mailtjes, layout e.d. Ik hou in Feedly een bord bij waar ik inspiratie artikelen in op sla, om zo eens te kunnen maken.

Publiceer je je berichten meteen nadat ze geschreven zijn of laat je ze eerst nog even marineren?
Ik marineer niks van mijn artikelen maar ik plaats ze nooit meteen. Alle artikelen die online komen zijn ingepland via mijn kalender functie in WordPress. Ik plan de maandartikelen altijd de laatste dag van de maand in en ben hier van te voren al dingen voor aan het voorbereiden. Ook ‘spontane artikelen’ plan ik dan dezelfde week nog in. Samenwerkingsartikelen komen 1 keer per week online, mijn eigen regel om er niet meer te plaatsen.
Waar, wanneer en hoe lang blog je meestal?
In de woonkamer staat mijn laptop aan de grote tafel. Ik blog vaak of in het vroegste van de ochtend (met thee en een muziekje) of op de avond voor het naar bed gaan. Hoelang ik blog ligt eraan. Soms uren, soms maar een half uurtje. Met samenwerkingen ben ik meestal wat langer bezig met foto’s, tekst e.d. Soms ben ik langer bezig met ook bijlezen bij anderen of mailtjes beantwoorden.
Wat is jouw favoriete bericht op jouw blog?
Ik heb heel veel plezier in het maken van alle maandartikelen, in de loop der jaren is deze steeds vaker aangepast en is nu echt ‘mij’
Mijn meest gelezen artikel EVER: 10 spellen die ik vroeger speelde op de pc, hallo nostalgie uit 2015 ben ik ook wel trots op en is een hele fijne terugblik uit mijn jeugd.
Mijn terugblik artikelen die ik elk jaar maak van het jaar. Levenslessen, terugblik van het jaar, beste films/series en boeken van dat jaar maak ik ook altijd met veel plezier en grote zorg. Ook had ik in 2015 een eigen project gemaakt #PlukHetGeluk waaraan 45(!) bloggers meededen. Het is zó leuk een idee te hebben en dat het dan zo goed ontvangen werd.
Welke bloggers volg je op de voet en lees je zo vaak als mogelijk?
Dat zijn er best veel, hierbij een kleine greep uit de bloggers die ik volg: ZoSimpelIsDanGeluk, Gelukkigdedertiende, Nicky0607, Jennnsfigments, Wandaswereld, Tussenmarsenjupiter, Zwartraafje, Viervandaag, gekes1001dagen en nog véél en veel meer. En via Substack heb ik een hele lijst met nieuwe bloggers ontdekt.
Deel 1 tip of bemoedigend woordje om de andere bloggers een duwtje in de rug te geven
Do it! Niet meer en niet minder. Schrijf. Beleef. Speel. Ervaar. PLAATS. Ik vind het juist leuk als bloggers nog persoonlijke stukjes plaatsen, dit is best wel schaars geworden vergeleken met toen ik begon met bloggen. Zo jammer, want de persoonlijke lifestyle blogs lees ik toch wel het allerliefste.
Wat brengt de toekomst voor je blog? Heb je bepaalde plannen zoals nieuwe categorieën, een nieuw design?
Een nieuw design heb ik achter me gelaten aangezien ik dit járen heb gedaan haha. Wel had ik het doel wat vaker leuke dingen te regelen via mijn blog zoals producten of uitstapjes. Dit is in 2025 geheel gelukt en ben ik super blij mee. Het is toch leuk om dit via mijn blog te kunnen doen. Ik hoop dat dit zo blijft en dat ik vooral plezier blijf houden in het bloggen. Na ruim 19 jaar heb ik dat nog steeds dus ik denk dat dit wel blijft 😉
Waarom ben jij begonnen met bloggen?
Ik zou het leuk vinden als meer bloggers deze TAG overnemen. Ik lees graag meer over het hoe en waarom met bloggen. Laat je het even weten als je hem ook hebt ingevuld?

Mijn website maakt gebruik van cookies, ik ben wettelijk verplicht je dit te laten weten. Niet die lekkere chocolade variant maar de cookies die persoonlijke gegevens opslaat.
Dankjewel lieve Sas. Ik loop weer hopeloos achter met mijn blogfeed-achterstand maar wat leuk (én wat een eer) om mijn blog hier plots te zien opduiken. Deze zomer bestaat mijn blog 20 jaar en dat is echt zo’n bizar idee. Want waar vliegt de tijd naartoe en hoe kan het dat ik al zolang aan het bloggen ben?
Mooie blog waar ik nog heel veel uit kan halen. Vooral het woordje PLAATS blijft in mijn hoofd hangen. Je hebt hier ook helemaal gelijk in.
Wat leuk! Ik dacht dat ik deze al eens had ingevuld, maar kan hem niet vinden. Ik sla hem op!
Ow ik heb van substack gehoord en ga nu echt even kijken, bedankt voor de tip. De vragen zijn leuk en ik heb ze opgeslagen voor een keer, cu2 mensen dat haalt herinneringen boven!
Wat een leukerdje… heb m meegenomen en ingevuld uiteraard….stokjesfan van het eerste uur… .
Mijn antwoorden vind je op: https://klikhierklikdaar.blogspot.com/2026/03/bloggen-stokje.html
This was fun to read and learn about you and your blog. Also I just might have to steal that idea about old computer/video games– I have really gotten on a nostalgia kick lately even though those blog posts often take me forever to pull together. My computer games were far more basic than yours!
Ben van plan deze ook in te vullen, maar ik kan de vragen niet kopiëren. Ik blog sinds september 2011 bij WordPress.
Ik heb je een mailtje gestuurd met de vragen om te kopiëren 🙂
Ontvangen. Dankjewel. Als ik het ga doen zal ik naar dit blog linken.
Erg leuk om te lezen! Ik volg je bijna vanaf het begin dat je hier blogt, dus dat is heeeeel lang. Ik vind het tof dat je het al die tijd bij één domein hebt weten te houden. Dat is mij helaas niet gelukt 😛
Leuk om je antwoorden te lezen! Ik ben ook gek op blogtags, dus wie weet vul ik deze binnenkort ook wel in.
Lijkt me super leuk ook de antwoorden te kunnen lezen!
Hé, tof dat je ‘m ook hebt ingevuld!
Leuk om de verschillende versies van je blog te zien 😀
Ik lees ook het liefst de persoonlijke stukjes. Het is inderdaad wel veel minder geworden dan vroeger, maar ik heb alsnog wel genoeg leesvoer, dus ik klaag nog niet 🙂
Leuk om te lezen! Ik onthoud ‘m ook even (geen tijd nu 😉 ). Ik ben begonnen met bloggen (met name over mijn dochter) voor haar familie aan de andere kant van het land. Grappig dat de familie al snel afhaakten en compleet vreemden wel lazen (en bleven lezen).
Leuk hoe dat gaat he? Ik zou het heel leuk vinden je antwoorden te lezen op deze vragen #nieuwsgierig
Ik heb je blog opgeslagen dus wie weet kom ik er op terug.
Leuk om te lezen. Ik herken het draaien aan de knoppen van je. Je hebt er altijd iets moois van gemaakt (en het is nog mooi)
Lijkt me erg leuk de antwoorden eens te kunnen lezen. Altijd leuk meer achter het ontstaan van een blog te komen.
Wat fijn te lezen. Ik zeg hou echt van tags… Vind ik bij andere leuk om in te vullen.
Ik ga ‘m ook doen, maar niet meteen. Ergens in de komende weken 🙂
Altijd leuk om lezen, ook bij jou dus. De wegen die we allemaal afgelegd hebben met onze blogs, heel geestig 🙂
♡